Program 2018-05-02T18:41:49+00:00

fredag, juli 20 Kunstner Lokation
10:00 - 20:00 Kræmmerstader åbner Pladsen
10:00 - 01:00 K.L. Tivoli Pladsen
11:00 - 14:00 Salg af helstegt pattegris Pladsen
13:00 - 15:00 Pensionistfrokost Festivalteltet
15:00 - 17:00 Gratis ansigtsmaling v/ Red Barnet Pladsen
16:00 - 18:30 Barry Richard & Fiddler on the Hoof Irsk Telt
16:00 - 18:00 Hillbilly Bones Festivalteltet
16:45 - 17:05 Ballerup Wildhorse Linedancers Festivalteltet
17:00 - 19:00 Salg af helstegt pattegris Pladsen
17:15 - 18:00 Caylie "Sound City"
17:50 - 18:10 Ballerup Wildhorse Linedancers Festivalteltet
18:00 - 19:00 M.a.s.k "Sound City"
19:00 - 21:00 TOM DONOVAN – THE IRISH TROUBADOUR Irsk Telt
19:00 - 20:30 The Absolute Glam Show Festivalteltet
19:00 - 20:15 Cloudy Avenue "Sound City"
20:15 - 21:00 Berg "Sound City"
21:00 - 00:30 Hawkey and Hoe Band Irsk Telt
21:00 - 22:15 Humørekspressen Festivalteltet
21:00 - 22:00 DJ Splittet "Sound City"
22:00 - 22:30 Hampenberg og Yepha "Sound City"
22:30 - 00:30 DJ Skoge og BASSministeriet Festivalteltet
22:30 - 00:30 DJ Splittet "Sound City"
lørdag, juli 21 Kunstner Lokation
10:00 - 01:00 K.L. Tivoli Pladsen
10:00 - 18:00 Convoy Buddy CB Truckers Club Pladsen
10:00 - 20:00 Kræmmerstader åbner Pladsen
11:00 - 14:00 Salg af helstegt pattegris Pladsen
11:00 - 12:00 Kræmmergudstjeneste Kaffestuen
11:00 - 15:00 Gratis ansigtsmaling v/ Red Barnet Pladsen
12:00 - 14:30 Shane Donnelly & Dessie Higgins Irsk Telt
12:00 - 15:00 Damefrokost – Husk billet Festivalteltet
15:00 - 17:30 The Banshee Duo Irsk Telt
17:00 - 18:30 Herredansk Festivalteltet
17:00 - 19:00 Salg af helstegt pattegris Pladsen
17:15 - 18:00 Jonas Rasmussen "Sound City"
18:00 - 20:30 Neil Brophy Band Irsk Telt
18:00 - 19:00 Floading in the eventide "Sound City"
19:00 - 21:30 Danmarks John Kaffestuen
19:00 - 21:00 Vil Du Danse Festivalteltet
19:00 - 20:00 Sparkhouse "Sound City"
20:00 - 20:30 Galvin og klee "Sound City"
20:30 - 21:00 Moneytearz "Sound City"
21:00 - 00:30 Hawkey and Hoe Band Irsk Telt
21:00 - 22:00 DJ Splittet "Sound City"
22:00 - 23:00 Svenstrup og Vendelboe "Sound City"
22:00 - 23:30 Rasmus Nøhr med band Festivalteltet
23:00 - 00:30 DJ Splittet "Sound City"
søndag, juli 22 Kunstner Lokation
10:00 - 16:00 K.L. Tivoli Pladsen
10:00 - 16:00 Convoy Buddy CB Truckers Club Pladsen
10:00 - 16:00 Kræmmerstader åbner Pladsen
11:00 - 15:00 Gratis ansigtsmaling v/ Red Barnet Pladsen
11:00 - 12:00 Gratis sildebord Festivalteltet
11:00 - 14:00 Salg af helstegt pattegris Pladsen
12:00 - 16:00 Hawkey and Hoe Band Irsk Telt
13:00 - 14:30 Gurli Gris og Gustav Gris Festivalteltet

Konferencier i Ådalen: Dennis Fuller Møller og Pølse

Pladsens åbningstider:

Fredag: 10:00 – 01:00 ( Staderne lukker kl. 20.00 )
Lørdag: 10:00 – 01:00 ( Staderne lukker kl. 20.00 )
Søndag: 10:00 – 16:00 ( Staderne lukker kl. 16.00 )